7 miejsc w Europie, które warto rozważyć na długi weekendowy wyjazd

7 miejsc w Europie, które warto rozważyć na długi weekendowy wyjazd

1. Kopenhaga, Dania – ta malownicza stolica Danii to idealne miejsce na relaks i zwiedzanie. Można tu zwiedzić zamkowy pałac Christiansborg, Muzeum Legolandu czy Muzeum Edukacji, a wieczorem wybrać się na spacer po malowniczych uliczkach i skosztować lokalnych specjałów, takich jak smaorrebroed czy wiśniowa nalewka.

2. Wiedeń, Austria – ta elegancka stolica Austrii to miasto pełne zabytków i wspaniałej kuchni. Można tu zwiedzić pałac Schönbrunn, kościół św. Karola Boromeusza czy Muzeum Sztuki Współczesnej, a wieczorem wybrać się na spacer po malowniczych uliczkach i posłuchać muzyki klasycznej w jednym z licznych koncertów.

3. Edynburg, Szkocja – ta malownicza stolica Szkocji to idealne miejsce na zwiedzanie i poznanie historii tego kraju. Można tu zwiedzić Zamek Edynburski, Kościół św. Marii czy Muzeum Morskie, a wieczorem wybrać się na spacer po malowniczych uliczkach Starego Miasta i posłuchać muzyki szkockiej w jednym z licznych pubów.

4. Lizbona, Portugalia – ta kosmopolityczna stolica Portugali to miasto pełne zabytków i wspaniałej kuchni. Można tu zwiedzić Kościół św. Jerzego czy Muzeum Narodowe de Arte Antiga, a wieczorem wybrać się na spacer po malowniczych uliczkach i skosztować lokalnych specjałów, takich jak pastel de nata czy porto.

5. Bukareszt, Rumunia – ta malownicza stolica Rumunii to idealne miejsce na zwiedzanie i poznanie historii tego kraju. Można tu zwiedzić Muzeum Historyczne czy Pałac Parlamentu, a wieczorem wybrać się na spacer po malowniczych uliczkach i posłuchać lokalnej muzyki w jednym z licznych klubów.

6. Ateny, Grecja – ta malownicza stolica Grecji to idealne miejsce na zwiedzanie i poznanie historii tego kraju. Można tu zwiedzić Akropol, Partenon czy Muzeum Benaki, a wieczorem wybrać się na spacer po malowniczych uliczkach i skosztować lokalnych specjałów, takich jak souvlaki czy ouzo.

7. Lizbona, Portugalia – ta kosmopolityczna stolica Portugali to miasto pełne zabytków i wspaniałej kuchni. Można tu zwiedzić Kościół św. Jerzego czy Muzeum Narodowe de Arte Antiga, a wieczorem wybrać się na spacer po malowniczych uliczkach i skosztować lokalnych specjałów, takich jak pastel de nata czy porto.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments