Dodaj krem pod oczy do codziennej pielęgnacji i ciesz się wyrazistym spojrzeniem

Dodaj krem pod oczy do codziennej pielęgnacji i ciesz się wyrazistym spojrzeniem

Skóra pod oczami jest szczególnie wrażliwa i wymaga dodatkowej pielęgnacji. Nie wystarczy używać pod oczy tego samego kremu co na twarz. Czy wiesz jak prawidłowo dbać o skórę pod oczami? Poznaj najważniejsze zasady pielęgnacji.

Czego potrzebuje skóra pod oczami?

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i jest to obszar na twarzy, gdzie najszybciej widać drobne zmarszczki, a także pojawiają się worki i cienie. Podstawowy błąd w pielęgnacji skóry pod oczami jest taki, że albo pomijamy tą okolicę albo pielęgnujemy ją tak samo jak całą twarz. Na jej wygląd wpływają zarówno czynniki zewnętrzne, tryb życia, sen, promieniowanie słoneczne i naturalne procesy starzenia się. Jeśli chcesz zachować piękny wygląd tej okolicy, to przede wszystkim zadbaj o dokładne i delikatne oczyszczanie, a idealny kosmetyk do tego to płyn micelarny. Nie pocieraj i nie rozciągaj tej okolicy, tylko delikatnie przykładaj wacik z płynem micelarnym. Po drugie pamiętaj o regularnym masażu tej okolicy, który pomoże Ci pozbyć się opuchlizny, a także dokładnie wklepać krem pod oczy.

Stosuj specjalny krem pod oczy z aktywnymi składnikami

Jedna z ważniejszych zasad pielęgnacji skóry pod oczami, to oczywiście używanie kremów pod oczy. Cenne składniki w takich kremach to choćby witaminy A, C i E, ceramidy, kwas hialuronowy. Jak wcześnie można zacząć stosowanie takiego kremu? Można to zrobić już po dwudziestym roku życia, natomiast po trzydziestym roku życia jest to wręcz konieczne. Kremy pod oczy mają zazwyczaj wyższe stężenie składników aktywnych, dobranych specjalnie aby pielęgnować cienką skórę, która jest narażona na zmarszczki. Wybieraj przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy i chroń całą twarz przed działaniem promieni słonecznych za pomocą kremów z wysokimi filtrami. Kosmetyki, które stosujesz pod oczy, powinny być łagodne, tak aby nie podrażniać tej wrażliwej okolicy. Czy wiesz jaki wybrać krem pod oczy? Przede wszystkim taki, który nawilża skórę w tym miejscu i działa przeciwzmarszczkowo. Idealne substancje na takie problemy to kwas hialuronowy i retinol.

Zachowaj higieniczny tryb życia i pij dużo wody

Stosowanie kremów pod oczy to nie wszystko, bo musisz zachować prawidłowy tryb życia. Przede wszystkim każda nieprzespana noc odbija się na wyglądzie skóry pod oczami, a wraz z wiekiem ta zasada ma coraz większe zastosowanie. Worki pod oczami to duży problem estetyczny, który wymaga stosowania osobnych kremów i preparatów, a nie zawsze gwarantuje sukces. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko ich występowania, postaraj się spać określoną ilość godzin na dobę. Dbaj o zdrową dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych i nie przekracza zalecanej ilości soli i tłuszczu. Nie jest tajemnicą, że odpowiednie nawodnienie to klucz do sukcesu. Jeśli regularnie i dużo pijesz, przyczyniasz się do lepszego samopoczucia i ładnego wyglądu skóry, która jest lepiej nawilżona i bardziej elastyczna. Wtedy podatność na podrażnienia i cienie pod oczami jest znacznie mniejsza. Jeśli chcesz mieć piękną cerę to pij dużo i używaj odpowiednich kremów pod oczy.

Artykuł sponsorowany

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments